Google Ad Grants (Google Reklam Bağışı) Nedir?

Google Reklam Bağışları, yalnızca kar amacı gütmeyen (non profit) kuruluşlar tarafından kullanılabilen 10.000  dolar tutarında bir hibedir. Milyonlarca ticari işletmenin kullanmak için para ödediği bir çevrimiçi reklamcılık biçimi olan Google Reklamlarının ücretsiz bir hibe ile sunulması kar amacı gütmeyen kuruluşlar için oldukça önemli bir avantajdır.
Google Reklam Bağışları sayesinde kuruluşunuza bağış çekebilir, bağış toplama etkinliklerini tanıtabilir yardım hizmetlerinizi sunabilir veya kuruluşunuza katılmak isteyen gönüllüleri bulabilirsiniz..

Google Ads, insanların Google aramalarında kullandıkları anahtar kelimeler için bir “teklif verme” sistemi üzerinde çalışır. Reklamlarınız Google arama sonuçlarında görüntülenir ve Google Reklam Bağışı ile web sitenize her gün yüzlerce tıklama (ziyaretçi) çekebilirsiniz.

Neden Google Reklam Bağışı Kullanmalısınız?

1- Aylık 10.000 dolar reklam bağışı kazanın

Google Reklam Bağışları, 15 yılı aşkın süredir kullanılıyor. Ve bu 10.000 dolarlık hibenin her ay olduğunu hatırlatmak isterim. Yani yılda 120.000 dolarlık bir reklam hibesi ile kurumunuzun web sitesine çekebileceğiniz ziyaretçi sayısını düşünmenizi rica ediyorum şimdi de.

2- Web sitenize günlük yüzlerce ziyaretçi çekin

Birçok hayır kurumu için Google Reklam Hibesi en büyük trafik kaynağı olabilir. Üretken bir blog yazarı, ilginç bir haber kaynağı veya e-ticaret sitesi değilseniz, günde yüzlerce kişiyi çekmek hayır kurumları için bir zorluktur, ancak bir Google Reklam Bağışı ile bu tamamen mümkündür.

3- Google’ın avantajlarından yararlanın

Google Ad Grants sayesinde Google Workspace’e (eski adıyla G-Suite) ücretsiz erişebilir, kuruluşunuzun e-postaları için ücretsiz kurumsal Gmail, Google Drive kullanabilirsiniz.

4- Bağış elde edin

Açık olalım, insanlar Google’da “bağış yapılacak hayır kurumu” araması yapmıyor. Bir kişi hayır kurumunuzu beğendiğinde ve hayır kurumunuza güvendiğinde, bağışta bulunabilir. Google Reklam Hibesi, çok sayıda güzel yeni bağış alma yolculuğunun ilk adımıdır. İyi düşünülmüş bir dijital strateji ile, Google Reklam Hibesi kullanmak kurumunuza yapılacak bağışları arttırmada işe yarayabilir.

5- Gönüllülerinizi bulun

Kurumunuza katılmak, sizlerle çalışmak için gönüllü olmak isteyen bir sürü insana erişmek için Google Reklam Hibesini kullanabilirsiniz. Böylece kurumunuz için en ideal kişiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

6- Hizmetlerinizi sunun

İnsanların büyük bir çoğunluğu arama yapmak için Google’ı kullanıyor. Sunduğunuz hizmetleri Google’da aradıkları anda, insanların karşısına çıkabilir ve verdiğiniz hizmetleri gösterme şansı bulabilirsiniz.

7- Yeni dijital görüş geliştirin

Google Ads’i Google Analytics’e bağlamak, ayrıntılı veriler üretebilir. Web sitenizin ziyaretçileri ve geri gelmelerini nasıl sağlayacağınızı yollarını bulabilirsiniz. Ziyaretçilerin sizi nasıl bulduğunu, ne aradıklarını keşfedin ve web sitenizi nasıl iyileştirebileceğiniz ve daha iyi bir müşteri deneyimi oluşturabileceğiniz konusunda daha doğru bir strateji geliştirebilirsiniz.

8- Fon sağlayıcı etkinliklerinizi duyurun

Örneğin maraton/koşu gibi bağış toplama etkinlikleri düzenlediğinizi düşünelim. Bunun için koşucuya/katılımcıya ihtiyacınız var. Neden etkinliklerinizi Google Reklam Bağışı ile tamamen ücretsiz bir şekilde duyurup kendi gönüllü koşucularınızı bulmayasınız?

9- Daha görünür olun

Normal (organik) arama sonuçlarında Google, meta verilerinizi kullanarak arama sonucunun görünümünü belirler. Google Ads daha esnektir, reklamları kendiniz yazabilirsiniz ve bunlar genellikle organik arama sonuçlarının yukarısında görünür, dolayısıyla oldukça görünürdür. Ayrıca kuruluşunuzu arayan birisinin isminizi arama sonuçlarında en başta görmesini istemez misiniz?

Özetle;

Kurumunuza yönelik pazarlama mesajlarınızla doğru zamanda doğru kişilere ulaşın. Böylece bağış, gönüllü sayınızı arttırırken etkinliklerinizi duyurabilir ve dijital dünyada daha görünür olabilirsiniz.

multiligo

Multiligo, çeşitli start-up’lar kurup batırmış, çeşitli start-up’lar kurup başarı elde etmiş, genç ve dinamik bir ekipten gelen bir dijital ajanstır. Multiligo’nun vizyonu müşterisine değer ve fayda üreten istikrarlı bir çalışma modeli sunmak, know how’unu müşteri ve ülke yararına yönelik her zaman paylaşmak ve sektöre yeni profesyoneller yetiştirerek istihdama katkıda bulunmaktır.