HEDEFLERİNE ULAŞAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ

STÖ'ler için Dijital Kampanya Yönetimi

Hem projelerin hedeflerine ulaşması hem de kaynak geliştirme açısından dijital iletişim kanallarının kullanılması önemli.

Https://Multiligo.com/Wp-Content/Uploads/2020/11/Socialmedia.jpg

Son dönemlerde sivil toplum örgütlerinin sıkça kullandığı araçlardan biri dijital kampanya yönetimi. Hem projelerin hedeflerine ulaşması hem de kaynak geliştirme açısından dijital iletişim kanallarının kullanılması önemli.

Proje Hedefleri

Projelerin hedef kitlesine sosyal medya ve reklamlarla ulaşması, sosyal etkinin ölçümlenmesi sıkça konuşulan konulardan arasında. Yaş, lokasyon, cinsiyet, ilgi alanı gibi belirli kriterlerde ulaşılmak istenen hedef kitleye dijital iletişim kanalları ile ulaşmak artık daha kolay.

Dijital Kaynak Geliştirme

Bireysel bağışçılara ulaşabilmek için doğru kanalı ya da kanalları seçmek kritiktir. Bu kararı verirken ROI (return on investment – yatırım getirisi) parametresini incelemek ve kanal bazında üzerine konuşmak gerekir.

ROI’yi incelersek, örneğin harcadığımız 1 liranın 12 aylık bir dönemde kaç liralık bağış olarak döneceğini söyleyebiliriz. Bazen STK’lar getirisi düşük olmasına rağmen kanal çeşitliliğini sağlamak adına belli bir kanalda iletişimi sürdürmek isteyebilir. 

Yasal Mevzuat

Türkiye’de sürekli değişen yasal mevzuatlara hazırlıklı olmak önemlidir. Dijital kanallarda izinli veritabanının yönetimi, izinlerin uygun şekilde alınması, KVKK metinlerinin mevzuata uygun olması ilk başta sıralayabileceklerimiz arasındadır.

Veritabanı Yönetimi ve Bağışçıları Elde Tutma 

Etkinliklere katılan, Adım Adım İyilik Koşularına katılan veya bağışçı olan kişilerin veritabanını sistemli ve güvenli bir şekilde tutulması sağlamak. KVKK mevzuatına uygun, İYS entegreli bir şekilde toplu ve kişiselleştirilmiş e-posta iletişiminin kurulması önemlidir. Kişilerin bağışçı profilinin incelenmesi, bağış yapma motivasyonlarının takip edilmesi ve bunlara yönelik dijital iletişim stratejileri çıkarılacaktır. 

Fonzip başta olmak üzere birçok veritabanı yönetimi yazılımlarına Multiligo Ekibi hakimdir, bu konuda sizlere destek olacaktır.

Bt_Bb_Section_Bottom_Section_Coverage_Image

Hedeflere Ulaşmak için
Dijital İletişimi Atlamayın

Özel Günler / Sertifika Yönetimi

STK’ların önemli bağış kanallarından olan özel günlerin takibi ve özel dijital kampanyalar geliştirme konusunda Multiligo Ekibi size destek olacaktır. Multiligo Ekibi hem özel günler hem de sürekli devam eden sertifika satışlarının arttırılması için öneriler ve reklam çalışmaları sunar.

Kurumsal Bağışçılara Ulaşmak

Bireysel bağışların yanında STK’ların kurumlara ulaşarak sosyal sorumluluk projeleri, işbirliklerine ulaşmak adına LinkedIn kanalını kullanması önemlidir. Multiligo Ekibinin bu konudaki tecrübesi sayesinde ilgili departman ve iş ünvanında olan kişilere ulaşarak kurumsal bağışlar toplamak mümkün.

İktisadi İşletmeler & Ürünlerin E-Ticaret Satışı

Ticari alanda e-ticaret tecrübesine sahip Multiligo Ekibi STK’ların iktisadi işletmelerine destek olmaya hazır. E-ticaret altyapısı, ödeme yöntemi, kampanya yönetimi ve reklam yönetimi dahil olmak üzere bir satış strateji hazırlayıp size sunacaktır.

Live chat ve e-posta gönderimi

Siteyi ziyaret edenlerin küçük bir yüzdesinin formu doldurduğunu veya bağış yaptığını biliyoruz, bunu iyileştirmek için sayfa ve form tasarımları yapılabilir. Yeni tüketici alışkanlıklarından biri mesajlaşmak, kişilerin formu doldurmak yerine sizlerle anlık olarak mesajlaşmasını sağlayan bir sistemi sitenize ekleyebilirsiniz. Böylece kurum veya proje ile ilgili sorularını anlık olarak sorabilir. 

Toplu e-posta gönderimi, dijital iletişimin en geleneksel yöntemlerinden biridir. Tüketici trendlerinde düşüşte olmasına rağmen halen en etkili bir pazarlama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Bizimle iletişime geçmiş, potansiyel bağışçılara kendinizi hatırlatmak, mevcut bağışçılara yeni etkinlik veya projeler hakkında bilgilendirmek için toplu e-posta gönderebilirsiniz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Yeni kitlelere erişmekte reklamların yanında orta ve uzun vadeki bir dijital pazarlama yöntemi olan SEO (search engine optimization) arama motorlarında web sitenizin reklamsız olarak yukarıda listelenmesini sağlar. Böylece kişiler arama motorlarındaki aramalarda sizin sitenize tıklar ve formu doldururlar.

DİJİTALLEŞEN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ

Neler Yapıyoruz?

Dijital Reklamlar
Kampanya ve projelerin hedeflerine ulaşmasını için tüm mecralarda reklamlarını yönetiyoruz.
Veritabanı, CRM Danışmanlığı
Paydaş, gönüllü ve bağışçılarınızın kayıt edildiği sistemleri tasarlıyor, kullanılmasını sağlıyoruz.
Dijital Pazarlama
Dijital reklamların yanı sıra, e-mailing, eğitim kayıtları, canlı chat yazılımı, bağışçılar için pazarlama otomasyonu vb. tüm dijital enstrümanları kullanarak dijital görünürlülüğünüzü arttırıyoruz.
Web Sitesi
Sivil toplum amaçlarınıza yönelik, dil desteği bulunan, SEO uyumlu web sitenizi tamamen size özel tasarlıyoruz.
SEO
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmeti ile organik olarak trafik çekmenizi sağlıyoruz.
Online Değerlendirme Toplantıları
Zoom, Google Meet vb. araçlarla her ay sizinle buluşuyor, yeni hedefler belirliyor ve keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz!
BİRÇOK STÖ İLE ÇALIŞTIK

Sivil Toplum & Multiligo
Birkaç İstatistik

Sivil toplum örgütlerine destek vermeye devam ediyoruz.
0123456789001234567890+

Sivil Toplum Örgütü

Onlarca sivil toplum kuruluşunun dijital kampanyalarını yönettik
01234567890M+

Yönettiğimiz Bütçe

Milyonlarca dolar Google Reklam Bağışı bütçesi yönettik.
01234567890.012345678900123456789001234567890+

Form Doldurma Sayısı

Destek verdiğimiz kurumlar projelerde yer alan formları binlerce kişi doldurdu.
01234567890+

Avrupa Birliği Projesi

Destek verdiğimiz kurumların Avrupa Birliği projelerin dijital iletişim süreçlerini yönetiyoruz.

Sivil Toplum Referanslarımız

00 27
00 21
00 37
00 22
00 37 1
00 29
00 28
00 31
00 23
00 25
00 26
NELER YAPTIK?

Vaka Örnekleri

All

Tanışalım

Pandemi sonrası yeni normali sebebiyle uzaktan çalışma modelini benimsedik.
Şimdi online tanışma toplantısı alın
Adres
İstanbul
Acıbadem Mah. Çeçen Sokak Akasya Evleri Sitesi, A Blok Kat: 26 DNo: 150 Üsküdar

Antalya
Sefa Plaza, Yenigün, Kızılırmak Cd. D:No: 30, D:Kat 3 Muratpaşa/Antalya
E-Mail
info@multiligo.com
Telefon
+90 216 709 74 68

    Multiligo, bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz, yalnızca size kendi hizmetlerini aktarabilmek amacı taşır.

    © 2018 – 2020
    Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi

    © 2018 – 2020 | Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi