Potansiyel Müşterilere Ulaşın

Bgn Newsletter Curve
Potansiyel müşteri nedir?

Potansiyel müşteri, sizinle çalışma ve ürünlerinizi satın alma fırsatına ve ilgisine sahip olan kişidir. Bu müşteriler henüz şirketinizden haberdar olmayabilirler, ancak sizi keşfederlerse muhtemelen sizden satın alırlar. Bu tür bir müşteri, reklam veya ağızdan ağıza iletişim olmadan potansiyel müşterilere ulaşmak zor olduğu için bir zorluk teşkil eder.

E-ticarette insanlar genellikle bir ürünü inceler ve ardından satın almamaya karar verir. Bu, müşterilerin sitenizi ziyaret ettiği ancak satın alma yapmadığı zamandır. Fiziksel mağazacılık dünyasında, mağazanızı ziyaret eden ve ürünlerinizi inceleyen ancak satın almayan birçok insanla karşılaşıyorsunuz.

Potansiyel müşteri bulma nedir?

Pek çok potansiyel müşteri markanızı duymuş olabilir, ancak sizinle tanışana kadar şirketinize yabancıdırlar. Hedef müşterilerin dikkatini çekmek için ne tür teknikler kullanabilirsiniz? Çoğu pazarlama taktiğine duyarlı olan potansiyel “potansiyel müşterileri” bulmayı düşünebilirsiniz.

Sonuç olarak, potansiyel müşteriler bulmak için, sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgilenen kişileri bir müşteriye dönüştürmeniz ve onları gerçek bir müşteriye dönüştürme sürecini başlatmanız gerekir.

Tüm işletmelerin müşterilere ihtiyacı vardır. İnsanların markanızı fark etmelerini, onunla iletişim kurmalarını ve markanızı anlamalarını sağlamak, pazarlamacılar için temel zorluklardır. Doğru platform bu hedeflere ulaşmayı ve satış yapmayı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle, müşteri adaylarını bulmak için kullandığınız yöntemlerin etkili olduğundan emin olmanız çok önemlidir.

Form talebi toplamak neden önemli?

Site ziyaretçileri, sunulan ürün/hizmetlerden herhangi biriyle ilgileniyorlarsa, bilgilerini içeren bir iletişim formu doldurmaya teşvik edilir. Sadece ürün ve iletişim sayfalarında değil, web sitenizde her türlü reklam için formlar oluşturabilirsiniz. Formların hem masaüstü hem de cep telefonlarından sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız. Bu süreçte Multiligo ekibi sizleri formların doldurulma oranını arttırmak için destek olacaktır.

Form taleplerin işe dönüşmesi, optimizasyonu

Multiligo ekibi sizin adınıza reklam yönetimini yapar, oluşturulan potansiyel müşteriler satış ekibi talepleri değerlendirdikten sonra hangi kanalların ve kampanyaların başarıya ulaştığını belirlenir. Bu bilgiyle, sonuç olarak aylık reklam bütçelerinin daha büyük bir bölümünü bu kanallara ayırma planlanabilir.

Hizmetler

Hangi Alanlarda Destek
Veriyoruz

Talep Formu Sayfaları

Ziyaretçiler paralarının iyi harcandığından memnun olmak isterler. Siteyi ziyaret ettiklerinde, söz konusu ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isterler. Sitedeki işlem bilgileri alanlarına gelince, karar vermeden önce muhtemelen potansiyel satın alma süreçlerini, maliyetlerini ve politikalarını arıyorlar. Siteyi ziyaret edenlerin yüzde kaçının formu doldurdukları takip edilmesi gereken metriklerden biridir, form dönüşüm oranı olarak adlandırılır.

Reklam Yönetimi

Dijital reklamlar aracılığıyla ulaşılabilecek 2 temel yeni müşteri türü vardır. Biri, hizmetinizi veya ürününüzü aktif olarak arayan kişiler olacaktır. Google aramaları genellikle bu kişilere ulaşmanın en iyi yoludur.
İkincisi, potansiyel müşteri olabilecek ancak henüz ürününüze veya hizmetinize ihtiyaç duymamış kişilerdir. Bu kişilere çoğunlukla Google Görsel Reklam Ağı, Facebook, Instagram ve LinkedIn üzerinden ulaşılır.

SEO

Ziyaretçiler paralarının iyi harcandığından memnun olmak isterler. Siteyi ziyaret ettiklerinde, söz konusu ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isterler. Sitedeki işlem bilgileri alanlarına gelince, karar vermeden önce muhtemelen potansiyel satın alma süreçlerini, maliyetlerini ve politikalarını arıyorlar. Siteyi ziyaret edenlerin yüzde kaçının formu doldurdukları takip edilmesi gereken metriklerden biridir, form dönüşüm oranı olarak adlandırılır.

İlgi Alanı Hedefleme

Dijital reklamlar, kullanıcılarının sahip olduğu yaş, cinsiyet, ilgi alanları, arkadaşları, eğitim, ilişki durumu, doğum günü gibi pek çok veri sayesinde pek çok kişiselleştirilmiş hedefleme imkanı sunuyor.

Ülke - Dil Hedefleme

Sosyal medya reklamları, kullanıcılarının oturduğu/bulunduğu/ilgilendiği ülkeler hedefleme imkanı sunuyor. Yerelleştirme, işinizi sınırların ötesine taşımanın önemli bir parçasıdır. Farklı ülkelerde reklam vermeyi planlıyorsanız, farklı dillere uyum sağlamanız gerekecektir.

Sosyal Medya Form Reklamları

Potansiyel müşteri bulma reklam modeli, Facebook, Instagram, TikTok ve LinkedIn mecralarında, markaların ürün ve hizmetlerine yönelik talep oluşturmaktır. Markalar bunun için genelde, tüketicilerin iletişim bilgilerini alabilecekleri bir formu doldurmaya yönlendirdikleri reklamlar uygularlar. Üstelik bu bilgiler tek dokunuşla alınabildiği için hem kişiler daha istekli davranmakta hem de firmanın lead toplama oranları çok daha yüksek olması ile bilinmektedir.

CRM

Formlardan gelen taleplere hızlı yanıt verilmesi satış oranınızı artırabilir. Bu Multiligo potansiyel müşterilerin bilgilerini e-posta yoluyla satış ekibine gönderiyor veya bir CRM sisteminiz varsa, hızlı bir şekilde arayabilmeleri için entegre ediyor. Eğer CRM sisteminiz yoksa Multiligo bu konuda size yardımcı olacaktır.

Live chat & WhatsApp

Siteyi ziyaret edenlerin küçük bir yüzdesinin formu doldurduğunu biliyoruz, bunu iyileştirmek için sayfa ve form tasarımları yapılabilir. Yeni tüketici alışkanlıklarından biri mesajlaşmak, kişilerin formu doldurmak yerine sizlerle anlık olarak mesajlaşmasını sağlayan bir sistemi sitenize ekleyebilirsiniz. Hem özel yazılım üzerinden hem de WhatsApp üzerinden ürün/hizmet ile ilgili sorularını anlık olarak sorabilir.

Çağrı Merkezi Yazılımı

İş ortaklarımız, gelen talepleri doğrudan çağrı merkezinize iletecek bir çağrı merkezi sistemi sağlayabilir. Bu sayede taleplere hızlı dönüş yaparak satışa dönüştürebilir, temsilcilerinizin verimini arttırabilirsiniz.

Toplu E-posta Gönderimi

Toplu e-posta gönderimi, dijital pazarlamanın en geleneksel yöntemlerinden biridir. Tüketici trendlerinde düşüşte olmasına rağmen halen en etkili bir pazarlama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Teklif ilettiğiniz potansiyel müşterilere kendinizi hatırlatmak, mevcut müşterilere yeni ürün/hizmetiniz hakkında bilgilendirmek için toplu e-posta gönderebilirsiniz.

Aday Puanlama (Lead Scoring)

Müşteri adayı puanlaması (Lead Scoring), kalitelerinin değerlendirilmesine yardımcı olan özel bir müşteri adayı yönetimi örneğidir. Müşteri adayı puanlaması ile, web sitenizde nasıl davrandıklarına ve en çok hangi sektör hakkında bilgi sahibi olduklarına göre müşteri adaylarınızın her birini puanlayabilirsiniz.

Sosyal Kanıt (Social Proof)

Kaç kişinin aksiyona geçtiğini söyleyin: Kullanıcılar ürünü almadan önce akıllarından şöyle geçirirler; ‘Eğer binlerce kişi aldıysa mutlaka bir bildikleri vardır’. Bu düşünce sistemi manipüle edilmeye çok elverişlidir. İnternet sitenizde güncel talepleri listeyelebilirsiniz. Ürünün şimdiye dek kaç kişi tarafından satın alındığı, indirildiğini, talep edildiğini belirtebilirsiniz.

Çözümler

Modüller Şekilde, İster Tek Tek İster Birlikte
REKLAM
Potansiyel Müşteri Bulma
 • Dijital Reklam Yönetimi
 • Doğru Hedef Kitle
 • İlgi Alanı Hedefleme
 • Ülke - Dil Hedefleme
 • Sosyal Medya Form Reklamları
 • Aylık Online Değerlendirme Toplantıları
CRM
Müşteri Takip Yazılımı
 • Satış Raporları
 • Satış Tahminleri
 • Görüşme Notları
 • Müşteri Tarihçesi
 • Teklif Şablonları
 • Yönetici Onayları
OTOMASYON
Pazarlama Otomasyonu
 • Çağrı Merkezi Yazılımı
 • Live Chat Yazılımı
 • WhatsApp Entegrasyonu
 • Toplu E-posta Gönderimi
 • Müşteri Adayı Puanlama (Lead Scoring)
 • Sosyal Kanıt (Social Proof)
BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTIK

Projelerimizden
Birkaç İstatistik

Potansiyel müşteri bulma hizmeti verdiğimiz firma ve organizasyonlardan birkaç istatistik.
0123456789001234567890+

Marka Sayısı

Yirmiden fazla firmanın teklif taleplerini arttırdık.
01234567890.012345678900123456789001234567890+

Talep Sayısı

Binlerce firmalar talep formlarını doldurdu.
01234567890.012345678900123456789001234567890+

Live Chat Görüşmesi

Binlerce canlı sohbet yapıldı.
01234567890+

Sektör Sayısı

Binlerce teklif verildi

Nasıl Çalışıyoruz?
Online ve Verimli

AŞAMA 1Online Tanışma

AŞAMA 2İhtiyaca Uygun Çözüm

AŞAMA 3Anlaşma

AŞAMA 4Aylık Online Toplantılar

Tanışalım

Pandemi sonrası yeni normali sebebiyle uzaktan çalışma modelini benimsedik.
Adres
Acıbadem Mah. Çeçen Sokak Akasya Evleri Sitesi, A Blok Kat: 26 DNo: 150 Üsküdar İstanbul
E-Mail
info@multiligo.com
Telefon
+90 216 709 74 68

  Multiligo, bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz, yalnızca size kendi hizmetlerini aktarabilmek amacı taşır.

  © 2018 – 2022
  Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi

  © 2018 – 2022 | Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi


  Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/multilig/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

  Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/multilig/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110