DÖVİZ KAZANAN KLİNİKLER

Sağlık Turizmi

https://multiligo.com/wp-content/uploads/2021/12/1637224504_Gorsel-scaled-e1639032716543-1280x1280.jpg

Türkiye’de son dönemde yükselen alanlardan biri olan sağlık turizmi, devlet teşviklerinin desteği ile ihracat alanlarından biri.

Türkiye, sağlık turizmi alanında büyümeye devam eden yükselen bir değer. Sağlık turizmi hedefleri olan kliniklere sunduğumuz uçtan uca danışmanlık hizmetleriyle kliniklere yabancı hasta girişi sağlıyor, kliniğinizin döviz kazanmasını sağlıyoruz.

Gerek sağlık turizmi yapan acentalar gerekse poliklinik ve hastaneler bu talepleri karşılamak adına yeni bir düzene geçiyorlar. Yurtdışından hasta getirme sürecinin en kritik noktası talep yaratmak. Dijital pazarlamanın en efektif yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Multiligo ekibi sizlerin hastalara hangi tedavileri uyguladığınızı öğreniyor, satış ekibinize uygun hedef pazarlarınızı listeliyor. Ortaklaşa belirlenen bir dijital pazarlama planı ile satış ve doktor kadronuzun büyüklüğüne uygun olarak talepleri size iletiyor.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Hizmetler

Hangi Alanlarda Destek
Veriyoruz

Talep Formu Sayfaları

Ziyaretçiler paralarının iyi harcandığından memnun olmak isterler. Siteyi ziyaret ettiklerinde, söz konusu ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isterler. Sitedeki işlem bilgileri alanlarına gelince, karar vermeden önce muhtemelen potansiyel satın alma süreçlerini, maliyetlerini ve politikalarını arıyorlar. Siteyi ziyaret edenlerin yüzde kaçının formu doldurdukları takip edilmesi gereken metriklerden biridir, form dönüşüm oranı olarak adlandırılır.

Reklam Yönetimi

Dijital reklamlar aracılığıyla ulaşılabilecek 2 temel yeni müşteri türü vardır. Biri, hizmetinizi veya ürününüzü aktif olarak arayan kişiler olacaktır. Google aramaları genellikle bu kişilere ulaşmanın en iyi yoludur.
İkincisi, potansiyel müşteri olabilecek ancak henüz ürününüze veya hizmetinize ihtiyaç duymamış kişilerdir. Bu kişilere çoğunlukla Google Görsel Reklam Ağı, Facebook, Instagram ve LinkedIn üzerinden ulaşılır.

SEO

Ziyaretçiler paralarının iyi harcandığından memnun olmak isterler. Siteyi ziyaret ettiklerinde, söz konusu ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isterler. Sitedeki işlem bilgileri alanlarına gelince, karar vermeden önce muhtemelen potansiyel satın alma süreçlerini, maliyetlerini ve politikalarını arıyorlar. Siteyi ziyaret edenlerin yüzde kaçının formu doldurdukları takip edilmesi gereken metriklerden biridir, form dönüşüm oranı olarak adlandırılır.

İlgi Alanı Hedefleme

Dijital reklamlar, kullanıcılarının sahip olduğu yaş, cinsiyet, ilgi alanları, arkadaşları, eğitim, ilişki durumu, doğum günü gibi pek çok veri sayesinde pek çok kişiselleştirilmiş hedefleme imkanı sunuyor.

Ülke - Dil Hedefleme

Eğer mevcutta yabancı hasta ağırlıyorsanız, bu hastaların hangi ülkelerden geldiği ve hangi tedavileri uyguladığınız bizler için önemli. Bu bilgi ile hasta sayısını arttırmak veya yeni pazarlara açılma stratejisini belirlemek mümkün. Satış ve hasta ilişkileri ekibinizin hangi dillerde destek verdiği dijital reklamları kurgularken önceliklerimiz arasında olacak.

Sosyal Medya Form Reklamları

Potansiyel müşteri bulma reklam modeli, Facebook, Instagram, TikTok ve LinkedIn mecralarında, markaların ürün ve hizmetlerine yönelik talep oluşturmaktır. Markalar bunun için genelde, tüketicilerin iletişim bilgilerini alabilecekleri bir formu doldurmaya yönlendirdikleri reklamlar uygularlar. Üstelik bu bilgiler tek dokunuşla alınabildiği için hem kişiler daha istekli davranmakta hem de firmanın lead toplama oranları çok daha yüksek olması ile bilinmektedir.

CRM

Formlardan gelen taleplere hızlı yanıt verilmesi satış oranınızı artırabilir. Bu Multiligo potansiyel müşterilerin bilgilerini e-posta yoluyla satış ekibine gönderiyor veya bir CRM sisteminiz varsa, hızlı bir şekilde arayabilmeleri için entegre ediyor. Eğer CRM sisteminiz yoksa Multiligo bu konuda size yardımcı olacaktır.

Live chat & WhatsApp

Siteyi ziyaret edenlerin küçük bir yüzdesinin formu doldurduğunu biliyoruz, bunu iyileştirmek için sayfa ve form tasarımları yapılabilir. Yeni tüketici alışkanlıklarından biri mesajlaşmak, kişilerin formu doldurmak yerine sizlerle anlık olarak mesajlaşmasını sağlayan bir sistemi sitenize ekleyebilirsiniz. Hem özel yazılım üzerinden hem de WhatsApp üzerinden ürün/hizmet ile ilgili sorularını anlık olarak sorabilir.

Çağrı Merkezi Yazılımı

İş ortaklarımız, gelen talepleri doğrudan çağrı merkezinize iletecek bir çağrı merkezi sistemi sağlayabilir. Bu sayede taleplere hızlı dönüş yaparak satışa dönüştürebilir, temsilcilerinizin verimini arttırabilirsiniz.

Toplu E-posta Gönderimi

Toplu e-posta gönderimi, dijital pazarlamanın en geleneksel yöntemlerinden biridir. Tüketici trendlerinde düşüşte olmasına rağmen halen en etkili bir pazarlama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Teklif ilettiğiniz potansiyel müşterilere kendinizi hatırlatmak, mevcut müşterilere yeni ürün/hizmetiniz hakkında bilgilendirmek için toplu e-posta gönderebilirsiniz.

Devlet Teşvikleri

Sağlık turizmi için akreditasyonunuz varsa devlet teşviklerinden yararlanabilirsiniz. Reklam bütçesi, yönetimi ve tercüme konularında başta olmak üzere belirli alanlarda %50 oranında verilen teşviklerle sağlık turizmi alanında yaptığınız tanıtım çalışmalarında hızlı şekilde büyüyebilirsiniz.

Sosyal Kanıt (Social Proof)

Kaç kişinin aksiyona geçtiğini söyleyin: Kullanıcılar ürünü almadan önce akıllarından şöyle geçirirler; ‘Eğer binlerce kişi aldıysa mutlaka bir bildikleri vardır’. Bu düşünce sistemi manipüle edilmeye çok elverişlidir. İnternet sitenizde güncel talepleri listeyelebilirsiniz. Ürünün şimdiye dek kaç kişi tarafından satın alındığı, indirildiğini, talep edildiğini belirtebilirsiniz.

Çözümler

Modüller Şekilde, İster Tek Tek İster Birlikte
REKLAM
Potansiyel Müşteri Bulma
 • Dijital Reklam Yönetimi
 • Doğru Hedef Kitle
 • İlgi Alanı Hedefleme
 • Ülke - Dil Hedefleme
 • Sosyal Medya Form Reklamları
 • Aylık Online Değerlendirme Toplantıları
CRM
Müşteri/Hasta Takip Yazılımı
 • Satış Raporları
 • Satış Tahminleri
 • Görüşme Notları
 • Müşteri/HastaTarihçesi
 • Teklif Şablonları
 • Yönetici Onayları
OTOMASYON
Pazarlama Otomasyonu
 • Çağrı Merkezi Yazılımı
 • Live Chat Yazılımı
 • WhatsApp Entegrasyonu
 • Toplu E-posta Gönderimi
 • Müşteri Adayı Puanlama (Lead Scoring)
 • Sosyal Kanıt (Social Proof)
BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTIK

Sağlık Turizmi Projelerimizden
Birkaç İstatistik

Sağlık turizmi müşterilerimize değer katmaya devam ediyoruz.
01234567890012345678900123456789001234567890+

Yabancı Hasta Sayısı

Dijital araçlarla binlerce yabancı hastanın ülkemizde tedavi olmasını sağladık.
0123456789001234567890K+

Yönettiğimiz Bütçe

Onbinlerce dolar reklam bütçesi yönettik.
012345678900123456789001234567890K+

Döviz Girişi

Danışmanlık verdiğimiz klinikler ülkemize döviz kazandırdılar.
0123456789001234567890+

Klinik ve Acente

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde, alanında kıymetli müşterimiz var.

Nasıl Çalışıyoruz?
Online ve Verimli

AŞAMA 1Online Tanışma

AŞAMA 2İhtiyaca Uygun Çözüm

AŞAMA 3Anlaşma

AŞAMA 4Aylık Online Toplantılar

Tanışalım

Pandemi sonrası yeni normali sebebiyle uzaktan çalışma modelini benimsedik.
Şimdi online tanışma toplantısı alın
Adres
İstanbul
Acıbadem Mah. Çeçen Sokak Akasya Evleri Sitesi, A Blok Kat: 26 DNo: 150 Üsküdar

Antalya
Sefa Plaza, Yenigün, Kızılırmak Cd. D:No: 30, D:Kat 3 Muratpaşa/Antalya
E-Mail
info@multiligo.com
Telefon
+90 216 709 74 68

  Multiligo, bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz, yalnızca size kendi hizmetlerini aktarabilmek amacı taşır.

  © 2018 – 2022
  Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi

  © 2018 – 2022 | Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi