İŞLETMELER İÇİN

B2B Lead Generation

Yeni potansiyel müşterilere ulaşmak için sizden teklif veya randevu talep etmelerinde en önemli kaynaklardan biri dijital pazarlamadır.

Https://Multiligo.com/Wp-Content/Uploads/2020/11/Shutterstock_1292042506-1280X1280.Jpg

B2B (Business to Business) iş modeli; müşterisi işletme olan firmalar için geçerlidir. Eğer böyle bir iş modelinde çalışıyorsanız mevcutta sözleşmesi devam eden müşterilerinin yanında yeni müşterileri bulmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Yeni potansiyel müşterilere ulaşmak için sizden teklif veya randevu talep etmelerinde en önemli kaynaklardan biri dijital pazarlamadır. Google, Facebook ve Instagram reklamcılığı başta olmak üzere hedefleme seçeneklerinin yer aldığı birçok kanal vardır.

Hangi kanallardan reklam çıkılır?

Yeni potansiyel müşterileri 2’ye ayırabiliriz, öncelikli sizin hizmet veya ürününüzü aktif olarak arayan kişiler, bu kişilere ulaşmak için en iyi yollardan biri Google Arama reklamlarıdır. 

İkinci olarak potansiyel müşteriniz olabilecek ama henüz ürün veya hizmetinize ihtiyaç duymamış kişilerdir. Eğer ürününüz yenilikçi bir ürün ise kullanıcıların öncelikle hangi alanlarda kullanıldığı ve neye çözüm olduğunu anlaması gerekir. Aktif olarak arama yapmayan kişilere çoğunlukla Google Görsel Reklam Ağı, Facebook, Instagram ve LinkedIn üzerinden ulaşılır. 

Neden form reklamları önemli?

Sitenize yönlendirilen ziyaretçiler, sitenin hakkında, ürün/hizmet detaylarını gezdikten sonra eğer ilgileniyorlarsa formları doldururlar. Sitenizin ürün ve iletişim sayfasında yer alan formlarının yanında reklamlar için özel sayfalar da tasarlanabilir. Formların hem masaüstü hem de cep telefonlarından sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız. Bu süreçte Multiligo ekibi sizleri formların doldurulma oranını arttırmak için destek olacaktır.

Bt_Bb_Section_Bottom_Section_Coverage_Image
TALEP SAYINIZI ARTIRMAK İÇİN

B2B
Lead Generation

Ürün veya hizmetiniz için uygun stratejiler oluşturuyor, satış öncesindeki süreçleri yürüyoruz.
B2B Sektörel Hedefleme

Eğer B2B (İşletmeden İşletmeye) iş modelinde çalışıyorsanız, sizler için önemli olan reklamlarınızın ilgili ülke ve sektördeki kişiler tarafından görülmesidir. Burada ürün/hizmet alım sürecinde karar vericilerin hangi departman ve ünvanda olduğu önemlidir. Dijital iş geliştirme alanında uzmanlaşan Multiligo ekibi sizlerin ihtiyaçlarını dinleyip bir reklam stratejisi oluşturacaklardır. 

Web sitesi, form sayfaları oluşturma

Ziyaretçiler siteyi ziyaret ettiklerinde ürün/hizmet ile ilgili doyurucu bilgiye sahip olmak isterler. Eğer hizmet alımı yapacaksa süreç ile ilgili detaylı bilgi almak ve referanslara göz atmak ister. Bu yüzden formların bulunduğu sayfaların içerikleri önemlidir. Siteyi ziyaret edenlerin yüzde kaçının formu doldurdukları takip edilmesi gereken metriklerden biridir, form dönüşüm oranı olarak adlandırılır. Yandaki tabloda dünyada farklı sektörlerdeki dönüşüm oranlarını görebilirsiniz.

Farklı kanallardan gelen talepler

Form doldurmaya yönelik yeni müşteri bulma reklamlarında en sık karşılaşılan sorun farklı reklam kanallarından gelen müşterilerin takip edilememesidir. Multiligo ekibi, Google, Facebook, Instagram ve LinkedIn’den gelen talepleri bir araya getirerek sizlere iletir. Eğer dönemsel bir kampanya yapıyorsanız hangi kampanyadan, hangi reklam kanalı üzerinden geldiğini görebilirsiniz.

CRM entegre ve Satış Ekibine Talepleri iletme

Formlardan gelen taleplere hızlı dönüşün yapılması satış oranını arttırmaktadır. Bu nedenle taleplerin satış ekibine e-posta üzerinden iletilmesi veya CRM sistemi kullanıyorsa entegrasyonunun yapılıp satış ekibinin hızlıca araması sağlanmaktadır.

Taleplerin işe dönüşmesi, optimizasyonu

Satış ekibinin gelen talepleri değerlendirmesi sonrasında satışa dönüşen taleplerin hangi reklam kanalı ve kampanyalardan geldiği incelenir. Böylece daha önceden belirlenen aylık reklam bütçesinin kanallara dağılımı gelen taleplerin kalitesinin arttırılması amacıyla yeniden düzenlenir.

Linkedin Reklamları

LinkedIn’i aktif olarak kullanmadığınızı düşünüyorsanız; Multiligo Ekibi sizlere bu konuda yardımcı olmaya hazır. Hem Türkiye’de hem de yurtdışındaki LinkedIn kullanıcılarına, karar alıcılara reklam gösterin, mesaj atın. 

Kurumsal Ziyaretçi Takibi

Sitenize SEO veya reklamlardan gelen ziyaretçilerin hangi firmadan geldiğini mi öğrenmek istiyorsunuz? Form doldurma oranlarının %5 civarında olduğunu düşünürsek sitenize giren kişilerin %95’inin hangi firmadan geldiğini ve hangi ürün/hizmetinize ihtiyacı olduğunu bilmiyorsunuz. Teknik takip sistemlerimiz ile bu mümkün. Ücretsiz denemek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Live chat ve e-posta gönderimi

Siteyi ziyaret edenlerin küçük bir yüzdesinin formu doldurduğunu biliyoruz, bunu iyileştirmek için sayfa ve form tasarımları yapılabilir. Yeni tüketici alışkanlıklarından biri mesajlaşmak, kişilerin formu doldurmak yerine sizlerle anlık olarak mesajlaşmasını sağlayan bir sistemi sitenize ekleyebilirsiniz. Böylece ürün/hizmet ile ilgili sorularını anlık olarak sorabilir. 

Toplu e-posta gönderimi, dijital pazarlamanın en geleneksel yöntemlerinden biridir. Tüketici trendlerinde düşüşte olmasına rağmen halen en etkili bir pazarlama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Teklif ilettiğiniz potansiyel müşterilere kendinizi hatırlatmak, mevcut müşterilere yeni ürün/hizmetiniz hakkında bilgilendirmek için toplu e-posta gönderebilirsiniz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Yeni müşterilere erişmekte reklamların yanında orta ve uzun vadeki bir dijital pazarlama yöntemi olan SEO (search engine optimization) arama motorlarında web sitenizin reklamsız olarak yukarıda listelenmesini sağlar. Böylece kişiler arama motorlarındaki aramalarda sizin sitenize tıklar ve formu doldururlar.

BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTIK

B2B Lead Generation
Projelerimizden Birkaç İstatistik

Kurumsal talep yaratma hizmeti verdiğimiz firma ve organizasyonlardan birkaç istatistik.
0123456789001234567890+

Firma Sayısı

Yirmiden fazla firmanın teklif taleplerini arttırdık.
01234567890.012345678900123456789001234567890+

Talep Sayısı

Binlerce firmalar talep formlarını doldurdu.
01234567890.012345678900123456789001234567890+

Live Chat Görüşmesi

Binlerce canlı sohbet yapıldı.
012345678900123456789001234567890+

B2B İş Fırsatı

Yüzlerce iş fırsatı yaratıldı.
MUTLU MÜŞTERİLERİMİZ

B2B Lead Generation Referanslarımız

Untitled 1 Recovered 40
00 05
00 20
NELER YAPTIK?

Vaka Örnekleri

All
Https://Multiligo.com/Wp-Content/Uploads/2019/04/Img-Under-Construction.png
İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

B2B Lead Generation
Kurumsal Firmalara Ulaşın

Eğer siz de telefonlarınız çalsın, teklif taleplerinin sayıları artsın istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

    Multiligo, bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz, yalnızca size kendi hizmetlerini aktarabilmek amacı taşır.

    © 2018 – 2020
    Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi

    © 2018 – 2020 | Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi