İŞLETMELER İÇİN

Yeni Müşterilere Ulaşın

Ürün ve hizmetlerinizi anlattığınız sayfalarda yer alan bilgilerin yeterli olması talep toplayabilmeniz için kritiktir.

B2B Lead Generation

Firmaların sıkça karşılaştığı problemlerden biridir. Mevcutta sözleşmesi devam eden müşterilere hizmet verir, satış yaparken yeni müşterilere ulaşıp kapasiteyi daha iyi kullanmak önemlidir. Yeni potansiyel müşterilere ulaşmak için sizden teklif veya randevu talep etmelerinde en önemli kaynaklardan biri dijital pazarlamadır. Google, Facebook ve Instagram reklamcılığı başta olmak üzere hedefleme seçeneklerinin yer aldığı birçok kanal vardır.

Hangi kanallardan reklam çıkılır?

Yeni potansiyel müşterileri 2’ye ayırabiliriz, öncelikli sizin hizmet veya ürününüzü aktif olarak arayan kişiler, bu kişilere ulaşmak için en iyi yollardan biri Google Arama reklamlarıdır.

İkinci olarak potansiyel müşteriniz olabilecek ama henüz ürün veya hizmetinize ihtiyaç duymamış kişilerdir. Eğer ürününüz yenilikçi bir ürün ise kullanıcıların öncelikle hangi alanlarda kullanıldığı ve neye çözüm olduğunu anlaması gerekir. Aktif olarak arama yapmayan kişilere çoğunlukla Google Görsel Reklam Ağı, Facebook, Instagram ve LinkedIn üzerinden ulaşılır.

Neden form reklamları önemli?

Sitenize yönlendirilen ziyaretçiler, sitenin hakkında, ürün/hizmet detaylarını gezdikten sonra eğer ilgileniyorlarsa formları doldururlar. Sitenizin ürün ve iletişim sayfasında yer alan formlarının yanında reklamlar için özel sayfalar da tasarlanabilir. Formların hem masaüstü hem de cep telefonlarından sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız. Bu süreçte Multiligo ekibi sizleri formların doldurulma oranını arttırmak için destek olacaktır.

Bt_Bb_Section_Bottom_Section_Coverage_Image
İŞLETMENİZİ BÜYÜTMEK İÇİN

Yeni
Müşterilere Ulaşın

Web sitesi, form sayfaları oluşturma

Ziyaretçiler siteyi ziyaret ettiklerinde ürün/hizmet ile ilgili doyurucu bilgiye sahip olmak isterler. Eğer hizmet alımı yapacaksa süreç ile ilgili detaylı bilgi almak ve referanslara göz atmak ister. Bu yüzden formların bulunduğu sayfaların içerikleri önemlidir. Siteyi ziyaret edenlerin yüzde kaçının formu doldurdukları takip edilmesi gereken metriklerden biridir, form dönüşüm oranı olarak adlandırılır. Yandaki tabloda dünyada farklı sektörlerdeki dönüşüm oranlarını görebilirsiniz.

CRM entegre ve Satış Ekibine Talepleri iletme

Formlardan gelen taleplere hızlı dönüşün yapılması satış oranını arttırmaktadır. Bu nedenle taleplerin satış ekibine e-posta üzerinden iletilmesi veya CRM sistemi kullanıyorsa entegrasyonunun yapılıp satış ekibinin hızlıca araması sağlanmaktadır.

Taleplerin işe dönüşmesi, optimizasyonu

Satış ekibinin gelen talepleri değerlendirmesi sonrasında satışa dönüşen taleplerin hangi reklam kanalı ve kampanyalardan geldiği incelenir. Böylece daha önceden belirlenen aylık reklam bütçesinin kanallara dağılımı gelen taleplerin kalitesinin arttırılması amacıyla yeniden düzenlenir.

Facebook & Instagram Reklamları (Potansiyel Müşteri Bulma)

Potansiyel müşteri bulma reklam modeli, Facebook ve Instagram mecralarında, markaların ürün ve hizmetlerine yönelik talep oluşturmaktır. Markalar bunun için genelde, tüketicilerin iletişim bilgilerini alabilecekleri bir formu doldurmaya yönlendirdikleri reklamlar uygularlar. Üstelik bu bilgiler tek dokunuşla alınabildiği için hem kişiler daha istekli davranmakta hem de firmanın lead toplama oranları çok daha yüksek olması ile bilinmektedir.

Live chat ve e-posta gönderimi

Siteyi ziyaret edenlerin küçük bir yüzdesinin formu doldurduğunu biliyoruz, bunu iyileştirmek için sayfa ve form tasarımları yapılabilir. Yeni tüketici alışkanlıklarından biri mesajlaşmak, kişilerin formu doldurmak yerine sizlerle anlık olarak mesajlaşmasını sağlayan bir sistemi sitenize ekleyebilirsiniz. Böylece ürün/hizmet ile ilgili sorularını anlık olarak sorabilir.

Toplu e-posta gönderimi, dijital pazarlamanın en geleneksel yöntemlerinden biridir. Tüketici trendlerinde düşüşte olmasına rağmen halen en etkili bir pazarlama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Teklif ilettiğiniz potansiyel müşterilere kendinizi hatırlatmak, mevcut müşterilere yeni ürün/hizmetiniz hakkında bilgilendirmek için toplu e-posta gönderebilirsiniz.

SEO

Yeni müşterilere erişmekte reklamların yanında orta ve uzun vadeki bir dijital pazarlama yöntemi olan SEO (search engine optimization) arama motorlarında web sitenizin reklamsız olarak yukarıda listelenmesini sağlar. Böylece kişiler arama motorlarındaki aramalarda sizin sitenize tıklar ve formu doldururlar.

BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTIK

Projelerimizden
Birkaç İstatistik

Talep yaratma hizmeti verdiğimiz firma ve organizasyonlardan birkaç istatistik.
0123456789001234567890+

Marka Sayısı

Yirmiden fazla firmanın teklif taleplerini arttırdık.
01234567890.012345678900123456789001234567890+

Talep Sayısı

Binlerce firmalar talep formlarını doldurdu.
01234567890.012345678900123456789001234567890+

Live Chat Görüşmesi

Binlerce canlı sohbet yapıldı.
01234567890+

Sektör Sayısı

Binlerce teklif verildi
MUTLU MÜŞTERİLERİMİZ

Talep Toplama Çalışması Yapan Markalar Referanslarımız

00-19
00-14
00-13
00-15
NELER YAPTIK?

Vaka Örnekleri

All
Https://Multiligo.com/Wp-Content/Uploads/2019/04/Img-Under-Construction.png
İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

Multiligo ile
Yeni Potansiyel Müşterilerinize Ulaşın

Eğer siz de telefonlarınız çalsın, teklif taleplerinin sayıları artsın istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

    Multiligo, bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz, yalnızca size kendi hizmetlerini aktarabilmek amacı taşır.

    © 2018 – 2020
    Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi

    © 2018 – 2020 | Multiligo Reklam Bilişim Pazarlama Ve Danışmanlık Limited Şirketi