Twitter Fleets Nedir? Neyi Amaçlamakta ve Nereye Varmak İstemektedir?

8 Aralık 2020 Doğancan Ülker

Sayıları gün geçtikçe artan sosyal medya platformları, kurumlar için yönetilmesi gereken birer süreç, ajanslar için ekstra iş yükü ve taraflar arasında bir pazarlık nesnesine dönüşüyor. Story olarak adlandırılan ve hayatımıza Snapchat’ten esinlenen Instagram’ın soktuğu, 24 saat içinde kaybolan bu içerik modeli, artık her platformda karşımıza çıkıyor. Yetmiyor, sosyal ağ olmayan web ve e-ticaret sitelerinde dahi bu format birer marketing aracı olarak kullanılıyor.

Formatın her platforma geliyor olması öyle bir furya haline geldi ki, artık sosyal medya kullanıcıları arasında da bir alay konusu haline döndü.

Twitter da hiç sürpriz olmayan bir şekilde story formatını “fleets” adını vererek kullanıma açtı. Instagram storyler ile neredeyse tamamen aynı özelliklere sahip olan Fleet’ler Twitter kullanıcıları tarafından ne kadar benimsenecek, zamanla hep birlikte göreceğiz.

Multiligo olarak, her platforma içerik üretmenin istediği emek gücünü biliyoruz. Unutmamak gerekiyor ki, her platformun kendi sadık kullanıcıları var ve o kullanıcılar sizin potansiyel müşteriler kümeniz ile yalnızca o platform vasıtasıyla kesişiyor olabilir. Dolayısıyla, “owned media” diye tabir ettiğimiz, ücretsiz olarak içerik paylaşabildiğimiz ve marka kimliğimize uygun tüm platformlarda, sunulan tüm içerik paylaşım modellerini kullanmayı öneriyoruz. Twitter Fleets’e bir şans vermenizde fayda var!

Sosyal medya yönetimiyle ilgili ihtiyaçlarınız için, Multiligo size yardımcı olmaya hep hazır.

 

Doğancan Ülker

Doğancan Ülker - Kurucu Ortak & Çözüm Mimarı Marmara Üniversitesi İşletme Enformatiği lisans mezunu, İstanbul Üniversitesi Enformatik bölümü yüksek lisans mezunu olup, Marmara Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürmektedir. Günümüzün popüler alanları olan dijital pazarlama, e-ticaret, e-ihracat, e-eğitim ve CRM alanlarında akademik ve özel çalışmalarda bulunmaktadır. Yönetim Bilişim Sistemleri’nde Gündem adlı kitabın yazarlarındandır ve uluslararası akademik dergilerde yayınları bulunmaktadır. E-ticaretin ve dijital pazarlamanın Türkiye’deki ilk örneklerinden beri özel sektörde çeşitli pozisyonlarda çalışmış, sektörün önemli markalarına danışmanlıklar vermiş, Hindistan, Ukrayna, Rusya gibi ülkelerin önde gelen e-ticaret markalarına Türkiye’den ürün tedarik eden e-ihracat modelleri kurmuştur. Akademik ve girişimcilik kariyerini bir arada sürdüren Doğancan Ülker, Multiligo Lead Generation Agency’nin kurucu ortağı olmuştur ve bu çatı altında e-ticaret, dijital dönüşüm ve dijital pazarlama danışmanlıklarında bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk blog yazarlarından biri olup dogancanulker.com adresinde alanıyla igili yazılar yazmaktadır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.