Sosyal medya, ulaşmayı isteyeceğiniz herkesin orada olduğu mükemmel bir meydan. Bu meydanda güçlü bir ses çıkardığınızda, hepsi dönüp size bakacak.

Şirketlerin, markaların ya da kişilerin kendilerini hedef kitlelerine dilediği gibi anlatabildiği, internet üzerinde yer alan platformların genel adına “Sosyal Medya” diyoruz ve bugün sosyal medyanın bu kadar yaygın kullanılmasındaki nedenleri kolaylıkla anlayabiliriz. Günümüzde, markalar ya da kişiler sosyal medya üzerinden kendi hedef kitlelerine rahatlıkla ulaşabiliyor. Kendi tarzlarını, algılarını ve düşüncelerini, vermek istedikleri mesajları milyonlarca insana ulaştırmayı amaçlıyor. Bununla birlikte markalar, söylemek istediklerini en iyi şekilde yansıtan sosyal medya platformlarını özgürce seçebilme imkanına sahip. 

Sosyal Medya dünyasında doğru içerik, doğru zamanlama ve görsel ya da metin çalışmasının uyumlu bir şekilde yönetilmesi günden güne daha fazla önem kazanıyor. Multiligo olarak doğru kampanya stratejilerinin belirlenmesi, görsel tasarımların markaya olan uyumu, daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak istediğiniz metinlerin oluşturulmasında ve tüm sosyal medya süreçlerinde sizlere destek veriyoruz. 

Nasıl Yapıyoruz?

Hedef ve ihtiyaçlarınıza yönelik tamamen size özel bir yol haritasıyla maceramıza başlıyoruz.

Hemen Başlayalım

Sosyal medya stratejisi planlıyoruz.

Hedef kitlenizi belirleyip, marka, ürün ya da hizmetler için rakip analizi yaparak, pazarlama stratejinizi oluşturuyoruz. Kısa ve uzun vadeli hedefler ile planlama yaparak hesap yönetimini gerçekleştiriyoruz.

Hedef kitle stratejisi planlıyoruz.

Sosyal medya platformlarının her biri için farklı hedef kitle stratejileri belirliyoruz. Doğru hedef kitle modellemeleriyle, markanın daha fazla kişiye ulaşarak, etkin bir şekilde kullanıcılarla iletişim kurulmasını planlıyoruz.

Markanıza uygun tasarımlar oluşturuyoruz.

Sosyal medya hesaplarınızda kullanılacak ve markanıza uygun farklı tasarım alternatifleri geliştiriyoruz. Hedef kitlenin ilgisini çekebilecek tasarımlarla, etkileşim oranını artırmayı planlıyoruz.

Kaliteli içerik üretiyoruz.

Multiligo olarak, tüm sosyal medya platformlarında içerik takvimini belirleyerek takipçiler ve hayran kitlesiyle marka iletişimini sağlamayı hedefliyoruz. İçerik takvimini belirlerken, güncel ve özgün olmasına, etkileşimi artıracak görsel tasarımlara ve yazılı metinleri hazırlamaya özen gösteriyoruz.

Etkili reklamlar veriyoruz.

Organik etkileşimi en iyi düzeyde tutarken, hedefleriniz doğrultusunda, Instagram, Facebook ve Google reklamlarıyla markanızı daha da güçlendirerek, verilen reklamlardan en verimli şekilde faydalanmanızı, farklı reklam kampanyaları ve modellemeleri ile tüm platformlarda etkin bir şekilde yer almanızı sağlıyoruz.

Kullanıcılara hızlı geri dönüş sağlıyoruz.

Sosyal medya üzerinden gelen yorum, soru, şikâyet gibi etkileşimlere, sizinle belirlenen prosedürler çerçevesinde kullanıcılara geri dönüş yapıyoruz. Hızlı geri dönüşlerin kurumun ve markanın itibarını artırmak açısından ne kadar önemli olduğunu önemsiyoruz.

Etkili ve yol gösterici sosyal medya raporları hazırlıyoruz.

Reklam kampanyaları ve sürekli paylaşımlarla birlikte, bütçenizi en verimli şekilde kullanmak adına, takipçilerin markanız ile etkileşimini düzenli olarak analiz ediyor, yeni hedefler ve stratejiler belirliyor ve sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal Medyanızı Yönetmeye Başlayalım

Aşağıdaki formu doldurun, sosyal medya stratejinizi hemen oluşturalım.