Müşterilerimize Facebook Covid-19 Hibe Ödemeleri Yapıldı!

26 Kasım 2020 Doğancan Ülker

Multiligo olarak, Covid-19 sürecinde zorluk yaşayan müşterilerimizin, çalışma arkadaşlarımızın ve partnerlerimizin yani tüm paydaşlarımızın bir destekçisi olmaya çalıştık. Bazı sektörler pandemide ciddi avantajlar elde ederken, bazı sektörler şüphesiz travmatik zorluklar çekti.

Bununla ilgili olarak Silikon Vadisi’ndeki bir çok şirket, bu tür KOBİ’leri desteklemek için çeşitli programlar başlattı, ancak en etkilisi elbette Facebook idi.

Facebook, TOBB ve Ticaret Bakanlığı ülkemizde Koronavirüs nedeniyle zorluk yaşamış, İstanbul’ da bulunan faaliyet gösteren KOBİ’lere Covid-19 salgını süresince ve salgın sonrası dönemde karşılaştıkları zorluklarla mücadele ederken ihtiyaç duydukları desteği sağlamak adına başlattıkları program ile KOBİ’lere 7,729 TL nakit hibe desteği ve 4,638 TL reklam kuponu desteği (açıklandığı dönemde toplam 1500 USD’ye tekabül ediyordu, bu yazının yazıldığı gün de tutar aynı sayılır) sunduğunu ilan etti. Deloitte’ın denetiminde bir başvuru süreci başlatıldı.

Multiligo olarak, bu kriterlere uyan tüm müşterilerimizi hemen haberdar ettik ve başvuru süreçlerinde yardımcı olduk.

Bugün aldığımız habere göre nakit ödemeler yapılmış durumda, buna çok sevindik.

Facebook’un bugüne kadar ciddi tutarlar kazandığı reklam verenlerine, bu zor günlerde sunduğu böylesine bir desteğin çok kıymetli, çok anlamlı olduğunu düşünüyorum.

Multiligo olarak, müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra artı değerler katmaya, onları bu tür destek ve teşviklerden haberdar etmeye ve yönlendirmeye devam edeceğiz.

Doğancan Ülker

Doğancan Ülker - Kurucu Ortak & Çözüm Mimarı Marmara Üniversitesi İşletme Enformatiği lisans mezunu, İstanbul Üniversitesi Enformatik bölümü yüksek lisans mezunu olup, Marmara Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürmektedir. Günümüzün popüler alanları olan dijital pazarlama, e-ticaret, e-ihracat, e-eğitim ve CRM alanlarında akademik ve özel çalışmalarda bulunmaktadır. Yönetim Bilişim Sistemleri’nde Gündem adlı kitabın yazarlarındandır ve uluslararası akademik dergilerde yayınları bulunmaktadır. E-ticaretin ve dijital pazarlamanın Türkiye’deki ilk örneklerinden beri özel sektörde çeşitli pozisyonlarda çalışmış, sektörün önemli markalarına danışmanlıklar vermiş, Hindistan, Ukrayna, Rusya gibi ülkelerin önde gelen e-ticaret markalarına Türkiye’den ürün tedarik eden e-ihracat modelleri kurmuştur. Akademik ve girişimcilik kariyerini bir arada sürdüren Doğancan Ülker, Multiligo Lead Generation Agency’nin kurucu ortağı olmuştur ve bu çatı altında e-ticaret, dijital dönüşüm ve dijital pazarlama danışmanlıklarında bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk blog yazarlarından biri olup dogancanulker.com adresinde alanıyla igili yazılar yazmaktadır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.